Olejová cesta ke zdraví
Ať se rozhodneme zdraví dosáhnout, jakkoliv nic není zadarmo a vše se musí dělat s rozumem. Pokud si zvolíme běh musíme vynaložit finance na nákup potřebného vybavení a dodržovat pravidelný trénink. Jiné to není ani u solných jeskynní nebo sauny, které není také zrovna nejlevnější variantou.
Pokud se však zaměříme na jídlo stačí jej pravidelně dávkovat a financovat v rozumné míře. Za určitý čas se výsledky jistě dostaví. V rámci změny jídelníčku hovoříme o rostlinném oleji. Na trhu se můžeme setkat s několika druhy olejů:
· Slunečnicový
· Řepkový
· Olivový
· Ricinový
První tři výše zmíněné oleje jsou určené spíše k přípravě jídel, na smažení, pečení a přípravu salátů. Čtvrtý z nich tedy ricinový olej si zaslouží zvýšenou pozornost. Není ani tak určen k přípravě jídel jako spíš k přímé konzumaci. Navíc oproti třem předchozím olejům se vyznačuje mnoha zdraví prospěšným vlastnostem.
Nejprve bychom se však měli zaměřit na původ a vlastnosti ricinového oleje. Původ tohoto produktu je samozřejmě z rostliny ta je vysoká asi 10 metrů a nachází se v subtropickém pásmu. Výsledný produkt pak vzniká lisováním, filtrací. Následně získáme produkt nažloutlé barvy, který je nabitý vitamíny.
Proč je tedy tolik povyku kolem ricinového oleje. Ricinový olej má prokázané účinky u široké škály nemocí postihující lidské tělo.
· Pomáhá při menstruačních bolestech či nepravidelné menstruaci
· Působí pozitivně na lupénku a jiné kožní onemocnění
· Detoxikuje organismus a odvádí z těla škodliviny
· Pomáhá při odbourávání stresu
· Pozitivně působí na činnost střev a urychluje pohyb peristaltik
· Urychluje činnost pokožky a tím i celkovou regeneraci
Ovšem jako u všeho je třeba jej užívat v rozumné míře. Pokud užijeme vhodnou dávku, pozitivně působí na činnost střev. Jestli však užijeme dávku příliš velkou může mít až projímavé účinky.