Jak nejlépe provádět čištění podlah

Asi každý z nás chce mít útulný a především čistý byt. To samozřejmě znamená pravidelnou údržbu a mytí. Jedním z míst, které bývá v tomto ohledu poněkud zanedbáváno, je podlaha, a je jedno, zda na ní máme položeno lino, koberec či plovoucí podlahu.

Jistě, můžeme říci, že vytíráme či vysáváme prakticky denně, avšak to ji rozhodně zcela nevyčistí. Většina špíny zde totiž zůstane, pouze se rozmaže po větší ploše, takže není tolik vidět. Ale věřte, že tam je. Můžete si například všimnout, že po nějakém čase už není barva podlahy tak výrazná. Příčinou jsou právě nečistoty, které tam byly vetřeny.

okna1

Pokud jde o luxování, tak ani to nesebere veškerou špínu. Ano, odstraníte tak větší částice, ale ty malé, které jsou na jednotlivých vlasech přichyceny nejpevněji, zůstanou. A stejně tak roztoči a jiní malí tvorové, kteří si z vašeho koberce udělali svůj domov.

Nutností je proto občasné hloubkové čištění podlah, a to bez ohledu na to, jakou máte. Zde je však potřeba dát pozor, abyste při tomto procesu nepoškodili samotnou podlahu. Je totiž třeba vzít v úvahu, že ji poškozujete i tím, že po ní chodíte. Jen to příliš nevnímáte, neboť tyto změny jsou tak malé, že trvá skutečně dlouho, než se nějak projeví.

koberec2

Čisticí prostředky však mohou způsobit poškození mnohem rychleji. Především tím, že jsou podstatně agresivnější. Jistě, rozpustí a vytáhnou špínu, ale zároveň s tím i trochu barvy. Navíc pokud ji drhnete kartáčem, tak ji poškrábete, nebo budete odírat vlasy.

Řešením zde je používání šetrných prostředků. Měly by však přesto být dostatečně silné na to, aby dokázaly nečistoty skutečně odstranit. A to není zrovna jednoduché. Vezměme si například SAVO, jeden z nejúčinnějších čističů. Zkuste jej nalít nezředěný na podlahu, a uvidíte, co se stane.

Zde je tedy potřeba najít rovnováhu mezi naší touhou po čistotě a tím, abychom předešli poškození. Jen tak budeme všichni spokojení.