Pryč s hlodavci
Není vyloučeno, že už jste někdy někde viděli nějakého volně žijícího hlodavce. Myši, potkani, krysy a podobní tvorové už se u nás totiž rozmnožili natolik, že na ně lze narazit prakticky všude. Dokonce i ve velkých městech. A zatímco dříve tito tvorové představovali hrozbu především pro úrodu, dnes jsou stále častěji příčinou i jiných problémů.
Hlodavci, na které lze narazit už i ve velkých městech, se tu totiž skvěle aklimatizovali, zvykli si na toto prostředí, v němž jim (nejen) popelnice poskytují dostatek potravy, přemnožili se a ztratili často zábrany. A proto žijí nejenom v odpadcích nebo kanálech, ale už se i volně promenují po ulicích a pronikají i do lidských příbytků a dalších objektů.
A to je závažný problém. Nejen že tu po nich zůstává trus, nejen že nám občas ohlodají něco z našich zásob potravin, ale poškozují i naše majetky a potenciálně šíří nejednu hodně nepříjemnou nemoc. A to pochopitelně lidé nemohou tolerovat.
Jenže klasické pastičky na myši už dnes v podstatě nejsou řešením. Hlodavci se množí natolik rychle, že už by se tím jejich šíření nezabránilo. Pár do pastiček ulovených myší by situaci zásadněji pozitivně neovlivnilo. A proto je nutná deratizace Praha, provozovaná skutečnými odborníky. Kteří sice také do určité míry bojují s pověstnými větrnými mlýny, ale přesto určitých úspěchů dosahují.
Tito odborníci jsou potřební především tam, kde se pracuje s potravinami. Protože taková místa hlodavce lákají a stávají se nejednou i místem potenciální hrozby. A proto se tu musí s hlodavci bojovat stůj co stůj. A ani jinde se s jejich existencí nelze smířit a je nutné je hubit. Protože jenom to dává lidem naději na to, že nebudou sčítat napáchané škody a třeba i riskovat zdraví.
Musí se prostě bránit těmto tvorům v přístupu tam, kde nejsou vítáni, a tito se musí likvidovat. Abychom měli my lidé svatý klid.